suma: 0,00 zł do kasy

Akcje i wsparcie

Gdyńska Velomania to nie tylko sklep i serwis rowerowy. Dzięki temu, że nasz zespół tworzą pasjonaci - Velomaniacy, którzy czynnie jeżdżą na rowerze i uprawiają w wolnych chwilach inne sporty możecie liczyć na całą masę eventów, wspólnych ustawek i wyjazdów oraz usług w postaci planów treningowych.

Nie jesteśmy dużym sklepem z kilkunastoletnim doświadczeniem jednak w miarę naszych możliwości staramy się wspierać lokalne inicjatywy i Velomaniaków w ich rowerowej pasji. Chętnie bierzemy czynny udział w akcjach charytatywnych oraz staramy się propagować jazdę na rowerze i zdrowy tryb życia.

Naszą misją jest zapewnienie Wam najwyższej jakości produktów i usług w atrakcyjnych cenach.

 

 Jesienią 2020 byliśmy gośćmi Dzień Dobry TVN. W wejściu na żywo z naszego gdyńskiego bulwaru nadmorskiego mieliśmy okazję udzielić Wam kilku rad odnośnie przygotowania roweru oraz dobrania właściwego ubioru do jazdy na rowerze jesienią i zimą.

<<< Link do filmu >>>

 


 

Gravelondo – esencja jazdy na gravelu i posezonowa alternatywa dla trenażera!

To już 3 rok kiedy razem z Michałem Bogdziewiczem organizujemy kultowe Gravelondo. Przepis jest prosty. Od października do marca spotykamy się co sobotę o godzinie 9:00 w Dropbikes.pl w Gdańsku, Osowej przy ul. Barniewickiej 110. Szybka darmowa kawka i ciacho i startujemy w trzech grupach po tej samej trasie poprowadzonej przez przepiękne i malownicze szutry i lasy Kaszub. Zwykle dystans wynosi 50-60km. Zimą nieco go skracamy. Trasy zmieniamy co dwa tygodnie. Grupa pierwsza (Full gas) dedykowana jest dla najmocniejszych. Średnia prędkość dochodzi często pod 30km/h. Oni startują jako drudzy i próbują złapać grupę średnią. Przed nimi o 9:15 startuje grupa druga (Średni gas). Tutaj również nie ma ziewania, ale nieco niższe tempo pozwala czasem na rozmowę lub na złapanie oddechu i podziwianie widoków. A jeśli na widokach zależy Wam najbardziej to zapraszamy wszystkich do grupy trzeciej (Mały gas). Tutaj tempo dostosowujemy tak aby, każdy dojechał z nami na metę w grupie i miał przyjemność z jazdy. Ta grupa rozrasta się najszybciej. Jest czas na rozmowy, podziwianie widoków. Robimy kilka przerw abyście mogli ochłonąć. Po takim sobotnim przedpołudniu wracacie do domów dotlenieni i z uśmiechem na ustach aby po naładowaniu endorfinami spędzić resztę weekendu. O fenomenie Gravelondo pisało już wiele gazet i portali. Wpadajcie śmiało aby przekonać się, że po sezonie można również super bawić się na rowerze. Zapraszamy :)

Wszelkie aktualne informacje na temat trasy, punktu startu i godzin znajdziecie na oficjalnym fan page'u.


 

Velomania Coffee Ride – wybierz się z nami na wspólne kręcenie po Kaszubach!

Nic nie cieszy tak jak wspólna jazda na swoim rowerze. Dzięki organizowanym przez nas cyklicznym imprezom typu „Coffee Ride” macie okazję poznać nowe trasy, nowych ludzi i mile spędzić czas na rowerze szosowym, gravelowym, przełajowym czy też górskim. Imprezy te organizujemy zwykle od wiosny do jesieni podczas sprzyjającej pogody i korzystamy z długiego dnia. Zabieramy Was na przemian na szosę lub w teren proponując trasy od 50km do 150km. Każdy zatem znajdzie coś dla siebie. Przed każdym eventem o szczegółach dowiecie się z naszego Facebooka gdzie dokładnie opiszemy Coffee Ride, wrzucimy linka do trasy. Tempo dostosowujemy tak aby średnio zaawansowana osoba komfortowo pokonała w grupie cały dystans. Czasem na naszych treningach pojawiają się bardziej lub mniej znane osoby ze świata kolarstwa. Podczas ustawki nie może również zabraknąć kawy! Częstujemy Was doskonałą włoską kawą Illy w naszym salonie, gdzie przed treningiem możecie skorzystać na szybko z naszego serwisu, kupić żele, dętki lub inne niezbędne akcesoria. Istnieje również możliwość wypożyczenia od nas roweru.

 


 

Trening personalny – osiągaj doskonałe wyniki oraz szlifuj technikę z Tomkiem Wienskowskim

W żargonie kolarskim często możemy usłyszeć, że sprzęt sam nie pojedzie. Nawet najdroższe Pinarello, Cannondale czy Cervelo aby pojechało szybko potrzebuje mocnej nogi i sprawnego „silnika”. Poprawa wydolności, mocy, techniki jazdy to coś co możesz uzyskać jedynie poprzez ciężki trening. Pomoże Wam w tym Tomek, który od lat zajmuje się profesjonalnym kolarstwem i treningami. Pod jego opieką trenowali m.in. zawodnicy, którzy z powodzeniem ścigają się w World Tourze w takich teamach jak Bora-Hans Grohe czy CCC jak Paweł Poljański, Szymon Sajnok, Kamil Małecki, Kamil Gradek, Paweł Bernas, bracia Tomek i Piotrek Rzeszutek i masa innych kolarzy. Obecnie pod czujnym okiem Tomka trenuje team Fala, który notuje coraz lepsze wyniki w zawodach przełajowych. Spersonalizowany trening, najnowsze narzędzia treningowe oraz możliwość zakupienia niezbędnych akcesoriów w naszym sklepie w promocyjnych cenach zagwarantują Wam bardzo szybką i zauważalną poprawę wyników i wzrost Waszej formy.

 


 

Velomania CX Race – zimowy wyścig przełajowy w Parku Kolibki w Gdyni

Zimą nie zwalniamy tempa. Oprócz cyklicznych ustawek Gravelondo miłośnicy kolarstwa przełajowego również znajdą coś dla siebie. W planie mamy dla Was cykliczne treningi CX pod okiem Tomka Wienskowskiego z elementami ćwiczenia techniki. Odbywać się będą one w Gdyni w Parku Kolibki i będą idealnym przygotowaniem do organizowanej przez nas 25 stycznia drugiej edycji Velomania CX Race. Pierwsza edycja mimo zimowych warunków zgromadziła ponad setkę startujących oraz masę kibiców. Możliwość ścigania się po malowniczej trasie wzdłuż wybrzeża Bałtyku ściągnęła wielu bardzo dobrych zawodników takich jak Andrzej Kaiser czy Michał Bogdziewicz.

 


 

Cyklo Gravel Krokowa powered by Velomania – pierwsze gravelowe zawody w Polsce!

Nie jest tajemnicą, że gravele to nasza specjalność. Dzięki bogatemu doświadczeniu mogliśmy wspierać ekipę Cyklo w organizacji pierwszych zawodów gravelowych w Polsce. Na trasie o długości pętli 37km na krótkim (1 okrążenie) i długim dystansie 74km (2 okrążenia) stanęła ponad setka startujących. Wymagająca i zróżnicowana trasa w pięknych okolicach jeziora Żarnowieckiego oraz piękna jak na listopad pogoda sprawiły, iż impreza ta wielu osobom na długo pozostanie w pamięci. My za to bogatsi o kolejne doświadczenia możemy spokojnie myśleć o organizowaniu kolejnych imprez tego typu.

 


 

Inne imprezy i wypady mniej lub bardziej zorganizowane

Czasami bierzemy również udział w lokalnych zawodach i imprezach rowerowych, a jeśli najdzie nas ochota na coś zupełnie odjechanego to potrafimy np. wstać skoro świt i zrobić 220km gravelami po Kaszubach. Kilku z nas ma również na swoim koncie starty w bardzo wymagających imprezach ultra gravelowych. W 2020 przyszło nam stanąć na starcie u ukończyć Pomorska 500. W przyszłym roku zamierzamy wziąć udział w kolejnych imprezach tego typu. Nikt nie mówił, że bycie #velomaniakiem będzie łatwe :)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl