suma: 0,00 zł do kasy

Masz firmę? Odlicz VAT

Masz firmę? Odlicz VAT!

Zakup roweru na firmę daje Tobie dodatkowe korzyści w postaci odliczenia podatku VAT. Nic dziwnego, że jest bardzo często praktykowane przez przedsiębiorców.

Najczęściej zadawane pytania:

 1. Kto może rozliczyć koszt zakupu roweru?

  Rozliczenie takie mogą to zrobić osoby prowadzące działalność gospodarczą, rozliczające się liniowo lub według skali podatkowej (na zasadach ogólnych).

 2. Czy jest jakiś limit wartości roweru, którego zakup chcielibyśmy wrzucić w koszty?

  Wartość roweru może być dowolna (a nie do 3500 PLN jak twierdzą niektórzy). Mały przedsiębiorca robiący rocznie więcej niż 2 mln € obrotu może jednorazowo wrzucić w koszty zakup do kwoty ~ 55 tys. €.

 3. Jaka wartość podatku podlega odliczeniu?

  Przy zakupie roweru jak i eksploatacyjnych części rowerowych "na firmę" przysługuje Ci prawo do odliczenia 100% podatku VAT.

 4. Czy muszę w jakikolwiek sposób udowodnić, że rower użytkuję w firmie?

  Przepisy nie wykluczają wprost danego wydatku z kosztów uzyskania przychodów, ale zakup musi spełniać pewne warunki. Koszt powinien być związany z uzyskaniem przychodu lub ewentualnie utrzymaniem jego źródła. Rower "wrzucamy w koszty" jako środek transportu, który będziemy używać do komunikacji pomiędzy np. siedzibą firmy, a klientami czy miejscami wykonywania usług związanych z działalnością.

 5. Czy jeżeli rozliczam już samochód na firmę, mogę jednocześnie rozliczać rower?

  Tak, jednoczesne rozliczanie samochodu i roweru jest dopuszczalne. Jako przedsiębiorca musisz mieć możliwość udowodnienia przeznaczenia roweru do celów firmowych (patrz pkt. 4) lub określenia kiedy korzystasz z samochodu, a kiedy z roweru.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl